6.411 TL KDV Dahil
9.029 TL KDV Dahil
7.693 TL KDV Dahil
9.769 TL KDV Dahil
7.693 TL KDV Dahil
9.769 TL KDV Dahil
6.892 TL KDV Dahil
9.149 TL KDV Dahil
4.326 TL KDV Dahil
5.789 TL KDV Dahil
6.892 TL KDV Dahil
9.149 TL KDV Dahil
5.450 TL KDV Dahil
7.319 TL KDV Dahil
1

Motosiklet Pantolonu

Kadın motosiklet kıyafetleri ve özellikle kadınlar için motosiklet pantolonları söz konusu olduğunda, mevcut seçenekler hala biraz sınırlıdır. Bununla birlikte, markaların nihayet büyüyen kadın binici topluluğuna yetişmesiyle birlikte, kadın motosiklet kot pantolonlarını bulmak sadece birkaç yıl önce olduğu kadar zor değil. Peki kadın motosiklet pantolonlarında tam olarak nelere dikkat etmelisiniz? Erkek motosiklet sürüş ekipmanlarında olduğu gibi, en iyi kadın motosiklet pantolonları da tamamen aynı temel özelliklere sahip olacaktır. Her şeyden önce, motosiklet pantolonunuz yüksek kaliteli, aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı kumaştan yapılmalıdır. İster deri ister Kevlar ile güçlendirilmiş tekstil olsun, size kalmış, ancak önce güvenliği ve korumayı seçtiğinizden emin olun.

Motosiklet Pantolonu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet pantolonları çeşitli kumaş seçeneklerine, fonksiyonel özelliklerle ve pek çok modern çeşide sahiptirler. Motor pantolonları üretildikleri malzemeler sayesinde oluşabilecek kaza durumlarında kullanıcılarına üstün bir koruma sunmaktadırlar. Tam bir koruma sağlamak için motor kaskı, motosiklet montu ve motosiklet pantolonu bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Günümüzde pek çok farklı modelde motosiklet pantolonları üretilmektedir. Bazı modeller özel koruyucu aksesuarlara sahipken bazı pantolonlar ise sade tasarımlara sahiptir. Motorcu pantolonu günümüzde sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Motosiklet kullanımlarında tercih edilen kıyafetlerin koruyucu özelliklere sahip olması çok önemlidir. Kadın sürücüler artık güvenlik için stilinizden ödün vermeden şık, güvenli ve konforlu ürünlere erişim sağlayabilmektedir.

  • - Aşınma Direnci, olası kazalarda yaşanan motosikletten düşme durumlarında sizleri yaralanmalardan koruyucu bir faktördür. Kaliteli motosiklet pantolonlarının aşınma dirençleri yüksektir ve belirli standartlara sahiptir.
  • - Koruyucu ekipmanlar, motosiklet pantolonlarda özellikle diz kalça bölgelerinde yer alan koruyucu ekipmanların bulunması önemlidir.
  • - Havalandırma ve su direnci, motosiklet sürüş deneyiminizin mevsim şartlarından etkilenmemesi için uygun standartlara sahip bir pantolon tercihi yapılmalıdır.

Motosiklet pantolonlarının ayırıcı özellikleri nelerdir?

Rahat ve güvenilir bir motosiklet sürüşü doğru motor pantolonu seçimi ile mümkündür. Motor pantolonlarının ayrıcalıklı özelliklere sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kullanıcı güvenliği dikkate alınarak üretilen motosiklet pantolonu korumalı ürünler tercih edilmelidir.

Motosiklet pantolonlarında farlı malzemeler ile üretilen modeller mevcuttur. Bu üretim malzemelerinin özelliklerine göre hem kış aylarındaki hava koşullarına hem de yaz aylarındaki hava koşullarına uygun onlarca model içerisinden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Deri motosiklet pantolonu modelleri, Gore-Tex, D-Dry ve Tekstil modelleri farklı özellikler ile kullanıcılara farklı özellikler sunmaktadır.

Deri motosiklet pantolonu modellerinde koruma yine üst düzeyde tutularak şık bir görünüm yakalanmıştır. Çeşitli modellerinde kullanılan S1 bi-elastik kumaş, üst düzey koruma amaçlanarak üretilmiştir. Yansımalı şeritlere sahip olan modellerde ise trafik esnasında dikkat çekerek kazaların önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Farklı modellerinde içlik ile birlikte sunulan modeller, içlik sökülerek de kullanılabilir. Bu özellikte ortaya farklı mevsimlerde kullanılabilirliği sunmuştur. Çeşitli modellerinde normal bir kot pantolon görünümüne sahip olan koruyucu ekipmanlar, yine aynı koruma plakalarını bünyesinde barındırmaktadır. Kot pantolon görünümüyle gündelik hayatta da rahatlıkla kullanılabilir bir hava yakalanmıştır. Genel olarak modellerde bulunan nefes alabilir kumaş özelliği, kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlığın önüne geçmektedir. Genişleyen paça kısımları özelliği sayesinde bileklerde yaşanabilecek daralmaların önüne geçilmiştir.

Deri olan modellerden 4 mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz fonksiyonlu pantolonlara, günlük kot formunda üretilenlere kadar birçok alternatif kullanıcılara sunulmuştur. Çeşitli modellerinde su geçirmez yapısıyla yağışlı günlerde rahatlıkla kullanılması amaçlanmıştır. Motosiklet pantolonları su geçirmez modellerinde kullanılan kumaş yapısı sayesinde kazalara karşı üst düzey korumanın yanı sıra zorlu hava koşullarına da uygun olarak üretilmiştir. Aynı çeşitli modellerde kullanılan materyal sayesinde hafiflik ön planda tutularak gereksiz bir yük oluşumunun önüne geçilmiştir. Bu sayede sürüş esnasında ergonomik bir kullanım sağlanmıştır. Aynı zamanda hafif ve ince bir kumaştan üretilen modellerde ise yaz aylarında ferah bir kullanım sürücülerle buluşturulmuştur.

Avantajlı Fiyat Aralıklarıyla Motosiklet Pantolonları

Motosiklet pantolonlarında üretimde kullanılan materyallere, ekstra özelliklere sahip olması ve üretim şekline göre fiyatları değişiklik gösterir. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de ürünlerin fiyat aralıklarıdır. Her ürün farklı tasarımlara sahip olup; sağladığı özellikler sayesinde farklı fiyat seçenekleri sunar. Üretildiği kumaşın kalitesinden, kullanılan materyallerin paslanmaz- oksitlenmez olması, dayanıklı kullanım olanağı sunması fiyat aralığını etkileyen unsurlardır.

Yüksek kaliteye sahip Dainese, Motobike motosiklet pantolonlarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet pantolonu tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR