1 2 >

Motosiklet Eldiveni

Motosiklet kullanıcılarının güvenli ve kontrollü bir sürüş için ellerini korumaları ve motosiklet eldiveni kullanmaları gereklidir. Eldivenler çoğunlukla, deri ve tekstil olmak üzere iki farklı malzeme ile üretilmektedir. Motosiklet eldivenlerinin üzerinde motosiklet sürücülerinin el ve bilek kısımlarını olası kazalarda sürtünme, kırılma ya da ezilme gibi olumsuz durumlara karşı koruyan güvenlik korumaları yer alır. Bu korumalar, güvenli bir sürüş için büyük önem taşır. Sürücülerin satın almayı düşündükleri eldivenlerin bileği tamamen sarması ve ek olarak korumalık içermesi ürünün kalitesini ortaya çıkarır. El üstü, parmak bölgesi ve avuç içi koruması gibi güvenlik özelliklerinin motosiklet eldivenlerinde bulunması, yağmur ve soğuk gibi etkenlere karşı da dayanıklı ve güçlü bir performans sunar. Motosiklet kullanımında kask, motosiklet pantolonu, motosiklet montu seçimi yapılırken dikkat edildiği gibi motor eldiveni seçimlerinde de üretildiği materyallerin kaliteli olması beklenenin üzerinde bir geri dönüş sağlar. Güvenlik açısından önemli ölçüde katkı sağlayan ürünler, yazlık ve kışlık alternatifleri ile de doğru ürünü bulmada kullanıcılara yardımcı oluyorlar. Eldivenler sürüş deneyiminizi iyileştirirken aynı zamanda şık tasarımları ve ekstra özellikleri ile de tarzınızı tamamlayacak pek çok alternatif model içeriği de sunmaktadır. Günümüzde kadın motosiklet kullanıcıları ve erkek motosiklet kullanıcıları için birbirinden farklı model ve renklerde eldivenler üretilmektedir.

Motosiklet Eldiveni Neden Kullanılır?

Motor eldiveni kullanımı tüm motosiklet ekipmanlarının kullanımı kadar önemlidir. Motorcu eldivenlerinin yaz aylarında ve kış aylarında mevsimsel farklılıklardan dolayı oluşabilecek farklı olumsuzları minimum seviyeye indirici özellikleri vardır.

Motosikletlerin diğer ulaşım araçları gibi sürücülerini dış etmenlerden koruyan bir yapıları mevcut değildir. Bu yüzden yaz aylarının sıcağından korunmak ve elleri güneş ışınlarının oluşturabileceği yanıklardan korumak için yazlık motorcu eldivenleri kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra yaz aylarında ellerin terlemesi direksiyon hakimiyetini kaybolmasına ya da ellerin kaymasına neden olabilir. Bu tarz istenmeyen durumların önüne geçmek adına yaz aylarında delikli desenlere ve yeterli hava kanallarına sahip modeller tercih edilebilir.

Bahar aylarında ve kış aylarında ise ellerinizi yağışlardan ve soğuktan korunmak için eldiven kullanımı çok önemli bir yere sahiptir. Bu mevsimlerde motosiklet eldiveni tercihinizi yaparken su geçirmez özelliğe sahip olması sizi olumsuz hava koşullarından koruyarak daha güvenli bir sürüş deneyimi sunacaktır.

Deri motor eldivenleri ise genel olarak tüm mevsim şartlarına uygun olarak tasarlanan eldiven modellerinin başında gelir.

Motorcu eldivenlerinin kullanımının önemini arttıran bir diğer özelliği ise dışarıdan gelebilecek faktörlere karşı ellerinizin güvenliğini sağlamasıdır. Sürüş esnasında yol şartları, diğer araçların varlığından kaynaklanacak olumsuzluklara karşı ani refleks durumlarında daha kontrollü bir sürüş sunduğu için motorcu eldiveni kullanmanız önemlidir.

Motosiklet Eldiveni Nasıl Seçilir?

Motosiklet eldiveni seçimi yapılırken kullanım amacınız ve mevsim şartlarına dikkat edilmesi önemlidir. Yazlık eldiven seçerken mutlaka eldivenin yeteri kadar hava aldığından emin olunmalıdır. Yaz aylarında sıcak hava koşullarından dolayı tercih ettiğiniz eldivenin hava alan bir yapısının olmaması elinizde terleme olmasına ve rahat olmayan bir sürüş deneyimi yaşamanıza neden olacaktır. Yazlık eldiven seçiminizi yaparken fileli bir yapısı olması ve yeteri kadar hava sirkülasyonu sağlaması önemli tercih kriterleri olmalıdır.

Kışlık eldiven seçiminizde ise su geçirmezlik ve hava akımını en aza indiren modeller tercih edilmelidir.

Motosiklet eldiveni seçimizde mevsim şartlarına karar verdikten sonra bir diğer önemli kriter ise uzunluktur. Uzunluk seçiminde motosiklet kullanım amacınız ve şeklinize göre karar verilebilir. Yarım motosiklet eldivenleri kısa sürüşlerde uygun olsa da uzun sürüşlerde ceket ve eldiven arasında kalacak olan mesafede rahatsız edici bir deneyim yaşanabilir.

Şehir içinde kısa mesafeli sürüşlerde, sürekli eldiveninizi çıkarmanız gereken durumların olması halinde kısa eldivenler, uzun süreli motosiklet kullanımlarında uzun eldivenler kullanıcılar tarafından daha yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Eldiven seçerken kullanıcılar tarafından atlanan fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda vardır. Ergonomik bir yapısının olması, elastik yapısı, kavisli parmaklar ve sıkma kayışı sürüş konforunu arttırmaktadır. Ayrıca smart touch, vizör silme parçası, yansıtıcı parçalar ise sürüş esnasında daha güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlar.

Motosiklet Eldiveni Fiyatları

Motosiklet eldiveni fiyatları farklı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteren ürünlerdir. Motosiklet eldiveni fiyatı belirlenmesinde etkili olan en önemli faktörlerden biri eldiven üretiminde kullanılan malzemeyken bir diğeri ise kullanılan ekstra koruma ekipmanları ve sahip olduğu standartlardır. Aynı temel özelliklere sahip eldivenlerde dahi ekstralar fiyatta belirleyici olmaktadır. Tüm motosiklet ekipmanlarında olduğu gibi motosiklet eldiveni tercihinizi yaparken de önceliğiniz güvenliğiniz olmalıdır. Motosiklet eldiveni tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR