19.389 TL KDV Dahil
29.039 TL KDV Dahil
1

Çeneden Açılır Kasklar

Motosiklet kullanımında en dikkat edilmesi gereken konuların başında uygun ekipman ve aksesuarların kullanılması gelir. Kişilerin ihtiyaçlarına ve kullanım amaçlarına göre bu ekipmanlar farklılıklar gösterebilirler. Motosiklet kaskı, motosiklet kullanımında güvenli bir yolculuk için en önemli ekipmanlardandır. İhtiyaçlara göre farklılık gösteren ekipman modellerinden birisi de çene açılır kasklardır. Kullanılan her kask türünün kendine göre avantaj ve dezavantajları olmakla beraber motosiklet kaskı kesinlikle ihmal edilmemesi gereken ve her koşulda kullanılması gereken bir ekipmandır.

Çene açılır kasklar, kullanım açısından en rahat motosiklet ekipmanlarından birisidir. Çene bölgesinde yer alan hareketli mekanizması sayesinde uzun süre kaskın içinde kalamayan sürücüler için avantaj sağlar. Farklı şekilde kullanım şekilleri sunması, rahat kullanılabilmesi sayesinde pek çok motosiklet kullanıcısı tarafından ideal bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Çene Açılır Kask Kullanım Amaçları Nelerdir?

Çene açılır kask neden kullanılmalıdır sorusunun ilk cevabı tabi ki de öncelikle güvenlik olarak karşımıza çıkar. Motosiklet kullanımında kask giyilmesi baş ve boyun bölgemize gelecek olan hayati darbelerin minimuma indirilmesini sağlar. Çene açılır kask kullanmanın avantajlarından birisi sürüş sırasında daha rahat hareket imkânı sunmasıdır. Özellikle şehir içinde motosiklet kullanan kullanıcılar çene açılır kask modellerini tercih etmektedirler. Çünkü koruma sağlarken aynı zamanda konuşma ihtiyacı duyulması durumunda kaskı çıkarmadan yüzü açıp kapatabilmek rahatlıkla iletişim kurulabilmenizi ve güvenliğinizden ödün vermemenizi sağlar.

Çene Açılır Kask Güvenli mi?

Çene açılır motor kaskları, iki bölümden oluşur birinci bölüm kask gövdesidir. Birinci bölüm, kask gövdesidir. Başınızı ve ense kökünü koruyan gövde, çoğunlukla güçlendirilmiş termo plastik veya metal alüminyum alaşımdan üretilir. İkinci parça, çeneden alına kadar olan bölgeyi korur. Gerek olması halinde çene altındaki bölüm tutularak yukarı kaldırılarak yüz açılabilir. Oynar yüz koruyucu, sertleştirilmiş bir cama sahiptir. Ürünün çene açılır adına sahip olması, oynar bölümün çeneden yukarı itilebilmesiyle alakalıdır. Bazı modellerde çene bölümü oynar özelliğe sahip değilken, yüz koruyucu cam oynar yapıdadır. Çene bölümünden veya koruyucu camından açılabilen ürünler aynı kategoridedir.

Çene bölgesinden açılabilme özelliği kullanıcılarda ürün güvenliği anlamında tereddütler yaratmaktadır. Ancak bu açılabilme detayı güvenlik anlamında çene açılır kasklarda olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Çene ve yüz kısmı doğru şekilde kapatıldıktan sonra olası kazalarda yaşanacak şiddetli çarpışmalarda stabilizasyon sağlar ve açılmaz.  Kask seçiminde ihtiyacınıza uygun ve kafa ölçünüze uyum sağlayan ürünlerin seçilmesinin önemi de bu noktada bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Çene Açılır Kasklar Modelleri Nelerdir?

Çene kask modelleri ihtiyaçlarınıza göre sunduğu opsiyonlarla farklılaşmalar göstermektedir. BU nedenle çene açılır kask fiyatları da farklılaşır. En iyi çene açılır kask modellerini tespit etmek için, ilk olarak kullanım beklentileri tespit edilebilir. Ayrıca modeller kadın ve erkekler için gerek çizgiler gerek renkler gerekse üzerinde yer alan desenler ile estetik anlamda da farklılıklar gösteriyor.  Yüksek kaliteye sahip AGV ve MDS motosiklet kasklarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet kaskı tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR