1.498 TL KDV Dahil
1.989 TL KDV Dahil
8.898 TL KDV Dahil
11.299 TL KDV Dahil
8.898 TL KDV Dahil
11.299 TL KDV Dahil
1

Motosiklet Koruma Ekipmanları

Her aracın kendine özgü bir güvenlik prosedürü vardır. Bazılarının sürücülerinin ise korunma ihtiyacı diğerlerine göre daha fazladır. Öncelikli olarak ise motosiklet sürücüleri gelir. İstatiklere bakıldığı zaman motosiklet kazalarında yaralanma riski daha fazladır. Ancak gerekli tedbirler alındığında bu riskin düşürülme ihtimali söz konusudur. Motosiklet kullanmak oldukça keyiflidir. Bu keyfin sürekliliğini sağlamaksa motosiklet sahiplerinin en çok istediği olaydır. Motosiklet koruma ekipmanları sahibi olarak sürüşü güvenli hale getirmek mümkündür.

Motosiklet Koruma Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Motosiklet koruma ekipmanları vücudun bütün uzuvları birbirinden bağımsız üretilen parçalardır. Bunların içerisinde hava şartlarından ve darbelerden koruyan ekipmanlar vardır. Motosiklet ve koruma kelimelerinin bir arada geçtiği her alanda akla ilk olarak kasklar gelir. Kaskların yaşamsal önemi tartışılmaz olsa da koruma aslında daha geniş kapsamlı bir olaydır. Korumalar konusunda ne yazık ki yeterli bilgi yoktur. Ancak ciddi bir şekilde motosiklet ile ilgilenenler korumaların ne kadar önemli olduğunun farkındadır.

Motosiklet Koruma Ekipmanları Nelerdir?

Motosiklet koruma ekipmanlarının başında sırt ve bel korumaları gelir. Bu ürünler omurga bölgesinde ve bel çevresinde oluşacak hasarları azaltırlar. Dayanıklı malzemelerden üretildikleri için darbe sırasında bir çeşit şok emici görevleri vardır. Bunlardan sonra ise dizlikler gelir. Düşme anında dizler etkilenmesi yüksek olasılık halindeki bölgelerden biridir. Sürtünme varsa dizliğin üzerinde bulunan sert kısım sürtünmenin etkisini azaltır. Dizin doğrudan zemine temasını keserek yaralanmayı önler.

Aynı şekilde dirseklerin korunması için özel olarak üretilmiş koruma malzemeleri vardır. Dirseklerde hareketli bir yapıda olduğu için hassas bölgelerden biridir. Bunlar dışında kalça koruma ve göğüs koruma için de ekipmanlar bulunur. Yine omuzların güvenlik altında tutulması için omuz korumalar da üretilir. Bu ürünlerin bazıları bağımsız olarak kullanılabileceği gibi mont ve pantolonlara monte edilen çeşitleri de vardır.

Motosiklet Koruma Ekipmanlarının Önemi

Motosiklet koruma ekipmanları yaşam kurtaran parçalardır. Sonu çok ciddi olabilecek kazalarda bile sürücüye ciddi bir destek sağlarlar. Tabi koruma denildiğinde sadece bu parçalarla sınırlı tutulmaz. Eldivenler, özel botlar, pantolonlar, tulumlar ve ceketler de işin içine girer. Özellikle giyim ürünleri kategorisinde bulunan malzemeler rektörlü oldukları için geceleri de fark edilmeyi sağlarlar. Bu kıyafetler aynı zamanda sürtünme ve kayma sırasında sürtünmeyi de azaltır. Botlar ise motorun ayağa devrilmesi ihtimaline karşı ekstra dayanıklı malzemelerden üretilirler.

Bu malzemelerin tümü yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı üretilirler. Yazlık ürünler sıcak havalardan etkilenmenin önüne geçerken, kışlık olanlar olumsuz hava koşullarını da kesecek şekilde tasarlanırlar. Bu ürünlerin mevsim özelliklerine göre seçilmeleri kullanım sırasında rahatlık da getirir. Hatta kadın ve erkeklere göre farklı kesim ve kalıplarda üretilen modellerde rahatlık sağlaması açısından önemlidir. Her ürünün kişinin kendi bedenine ve fiziksel özelliklerine göre tercih edilmesi önemlidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR