11.450 TL KDV Dahil
15.269 TL KDV Dahil
13.295 TL KDV Dahil
17.719 TL KDV Dahil
11.496 TL KDV Dahil
15.269 TL KDV Dahil
1

Kadın Motosiklet Montu

Son yıllarda trafikte erkek sürücüler kadar kadın sürücülerinde sayısı hızla artmakta. Bu sayı motosiklet kullanımında da geçmişe oranla hızlı bir artış göstermekte. Türkiye’de trafikte yer alan motosiklet kullanıcılarının 24%’ünden fazlasının kadın sürücüler olduğu bilinmektedir.

Motosiklet kullanımında kullanılan motorcu montu, kask, pantolon gibi ürünler her ne kadar unisex ürünler gibi kullanılabilse de kadın kullanıcı sayısının hızla artması sektörde de bir Pazar açığı yaratmıştır. Buna bağlı olarak pek çok büyük üretici de artık kadınlara özel ürünler üretmeye başlamışlardır.  Sonuç olarak, kadın motosiklet malzemelerinin sayısı ve modelleri kadın sürücülerin taleplerini karşılar noktaya gelmeye başlamıştır.

Kadın Motosiklet Ceketlerini Erkek Motosiklet Montlarından Ayıran Özellikler Nelerdir?

Kadın motosiklet kullanıcıları için özel hazırlanmış motosiklet ceketlerine sahip olmak 100% önemlidir. Bunun nedeni, kadın gövdesinin erkek gövdesinden anatomik olarak farklı olmasıdır. Kadın motosiklet ceketinin erkek ceketinden farklı olmasının bazı nedenleri vardır;

  • - Genişletilmiş ceket uçları, bayan motosiklet montları kadın vücut yapısına uygun olarak tasarlanırlar. Ayrıca sırt bölgesine güvenli bir şekilde korumak için kloş ceket uçlarına sahiptir.
  • - Daha dar omuzlar, kadın motosiklet ceketleri erkek motosiklet ceketlerine göre daha dar omuz tasarımlarına sahiptir.

Motosiklet montlarının sıradan deri montlardan farklı olan tasarımı ve yapısı sürücülerin rahat ve konforlu bir sürüş yapmasını sağlar. Vücudu sıkmayan ve zorlamayan bu ürünlerde özellikle düşme sırasında vücudun çarpmaya ilk maruz kalan bölgeleri için koruma sağlayan kısımlar bulunur. Bu bölgeler dirsekler, sırt ve omuzlardır. Ürünün tüm yüzeyi yırtılma, delinme veya aşınmalara karşı üstün bir direnç gösterir. Ayrıca sürücülerin yaygın olarak yaşadığı yanık ve sıyrıkların kısmen ya da tamamen önlenmesini sağlar.

Motosiklet montları deri dışında daha hafif vücudu saran Gore-tex, Kevlar ve Cordura kumaşlardan da üretilmektedir. Üretim malzemesine göre dört mevsime uygun ceket çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Fileli modellerini sıcak havalarda, deri ve daha kalın modeller ile soğuk ve rüzgara karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer bir kadın motosiklet sürücüsüyseniz, mükemmel bir motosiklet ceketi ararken kendinizi onlarca model ve özellikler içerisinde seçim yapmakta zorlanırken bulabilirsiniz. Güvenlik, koruma, performans, işlevsellik, onaylama, uyum ve stil gibi temel alanlara sahip kadın motosiklet ceketini bulmanıza yardımcı olması için profesyonel bir destek alabilir ya da yazımızda paylaştığımız noktaları dikkate alabilirsiniz.

Emniyet ve Koruma Sağlar

Kasktan sonra motosiklet ceketi hayatınızı koruyan motosiklet ekipmanlarının en önemli ikinci parçasıdır, bu nedenle güvenlik ve koruma özellikler asla göz ardı edilemez. Sizin ve beraberinizde yolculuk yapan insanların motosiklet montu giymesi karayollarında gerçekleşen trafik kazalarında olası ciddi kırık ve yaralanmalardan korunmanızı sağlar.

Trafikte Görünür Olmanızı Sağlar

Motosiklet montları özel tasarımları, renkleri ve modellere göre farklılık gösteren üzerlerinde yer alan farklı yansıtıcılar sayesinde ister gündüz ister gece yolculuklarında da diğer sürücüler tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar.

Vücudunuza Uyumlu Yapısı

Motosiklet montu seçimi yaparken üzerinize doğru bir şekilde oturan deri veya tekstil modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Bu noktada motor üzerindeki hareket kabiliyetinizi etkileyecek ölçülerin seçimi çok önemlidir. Örneğin çok dar bir motosiklet montu seçimi ani manevralarda sizi sıkabilecekken çok geniş motosiklet ceketi seçimi ise sürüş esnasında dikkatinizin dağılmasına neden olabilir.

Doğru seçim sürüş esnasında sizlere konfor sunacağı için dikkatinizi yola ve trafiğe vermenizi sağlar.

Doğru Materyal Seçimi

Motosiklet montu seçiminde sürüş alışkanlıklarınıza ve amacınıza uygun olarak materyal seçimine dikkat edilmelidir. Yaz ayları ve sıcak havalar için tekstil ürünler, kış ayları ve soğuk havalar için deri ürünler tercih edilebilir.

Yüksek kaliteye sahip Dainese, XSPEED , Riderdenim motosiklet montlarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet montu tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR