1

Açık Kask satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

İster günlük hayatınızda isterseniz sadece güzel havalarda ya da hafta sonları kullanıyor olsanızda almanız gereken ilk güvenlik ekipmanı kask olacaktır. Motosiklet koruyucu ekipman seçiminde kalite, rahatlık ve ergonomik yapıyı hep birlikte değerlendirmek önemlidir. Tercihinizi yaparken Kapalı ve açık kask olacak şekilde iki seçeneğiniz mevcuttur. AGV, Zeus, Arai gibi güveniler markaların modelleri içerisinden zevkinize ve kullanım alanınıza en uygun olanını seçebilirsiniz. Uzun ya da kısa mesafede, yaz ya da kış aylarında kullanabileceğiniz yarım açık kask modelleri içerisinden size en uygununu seçebileceğiniz onlarca alternatif bulunmaktadır.

Açık Kask Modelleri ve Özellikleri

Bahar ve yaz aylarında, kısa mesafe sürüşlerinde, düşük cc motosikletlerde ya da kendine has bir tarzı olan motosiklet kullanıcıları açık kasklar tercih etmektedir. Çok farklı renk seçeneklerini bulabileceğiniz açık motosiklet kaskı modellerinin farklı yapıları ve modelleri bulunmaktadır. Açık kaskların vizörlü ve vizörsüz modelleri bulunmaktadır. Çeşitli desen ve renklerde, parlak ya da mat modelleri ile birlikte alternatifler de mevcuttur. Çeşitli materyaller içerisinden yapacağınız açık kasklar seçimleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Kullanışlı ve konforlu bir sürüş için önünüzde binlerce seçenek bulunmaktadır.

Pek çok markanın farklı özelliklerde kask alternatifleri bulunmaktadır. Özellikle güvenlik söz konusu olduğunda kaskın darbe emme özelliği ortaya çıkmaktadır. Bu özellikte üretilen pek çok farklı materyalde kask bulmanız mümkündür. Fiber, karbon ya da termoplastik materyal seçenekleri bulunmaktadır. Çene aparatı ve iç pedi çıkarılabilen ve yıkanabilen modeller mevcuttur. Çift vizör ve takıp çıkarılabilen vizör seçenekleri, tepe havalandırma kanalı, mikrometre çene kayışı gibi özellikleri bulunan seçenekler bulmanız mümkündür. Estetik ön plana çıktığında hem erkek hem de kadın kullanıcıların tercih edebileceğin renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin, açık mavi kask ile yaz aylarında gökyüzüyle uyum sağlayıp havalı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kuru kafa ve şerit desenli modeller tercih ederek daha sert bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Açık Kask Fiyatları

Motosiklet kaskları kalite ve koruma özelliklerine göre çok geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Yüksek kaliteye sahip AGV, ARAI, Zeus motosiklet kasklarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet kaskı tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR