ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Motosiklet Tulumu


Motosiklet tulumu; su geçirmez bir motosiklet koruyucu ekipmanlarındandır. Motosiklet tulumun normal giyilen giyeceklerin üzerine giyilir ve güvenli bir sürüşe eşlik eder. Oldukça şık ve kaliteli motosiklet tulumları üretilmektedir. Takım elbise ile işe gidip gelen motosiklet sürücüleri için de oldukça avantajlı bir motosiklet giysisidir. Giyimi sebebiyle motosiklet sürüşünden mahrum kalan kişiler için motosiklet tulumu oldukça avantajlı bir fırsat sunmaktadır.

Bu gibi durumlarda motosiklet tulumu adeta kamuflaj görevi üstlenir ve altta her ne kıyafet olursa olsun önemini yitirir. Böylece her kıyafetin üstüne rahatlıkla giyilebilen motosiklet tulumları, motosiklet kullanımını da bu yönüyle teşvik etmektedir. Kıyafetlerin elde taşınması sorunu da kökten çözülmüş olmaktadır. Motosiklet tulumları, motosiklet tasarım ve rengiyle paralel seçenekler tercih edilebilmekte ve estetik bir görünüş kazanabilmektedir. Son yılların en gözde motosiklet kıyafetleri arasında yerini almıştır.

 

Motosiklet Tulum Çeşitleri


Motosiklet tulumu 2 çeşitte üretilmektedir; deri motosiklet tulumu ve tekstil motosiklet tulumu. Tekstil motosiklet tulumu, daha serin tutar ve yağmur vs su geçirmez. Kullanılan malzemeler ise; shaltex, gore-tex, condura ve kevlardır. Önemli olan koruma özelliğinin iyi olması ve sağlıklı bir sürüş sağlamasıdır. Çeşitli koruma malzemeleri eklenerek üretilen motosiklet eldivenleri hangi modelde olursa olsun mutlaka sürüşe eşlik etmelidir. Renkleri solmaz ve küçülme gerçekleşmez.

Bir kaza anında sürtünmeden kaynaklı deformasyon oranları az olmaktadır. Deri motosiklet tulumlarına göre maliyetleri daha fazladır fakat daha dayanıklıdır. Deri motosiklet tulumu, yumuşak bir yapıları olsa da tekstil motosiklet tulumlarına göre daha az dayanıklı ve olası darbelere karşı sürtünmeden meydana gelebilecek hasar daha büyük olabilmektedir. Yarış tulumu ve performans tulumu ise daha özel kumaş ve tekniklerle üretilmiş, dayanıklılığı çok yüksek olan motosiklet tulum modelleridir.

 

Mevsimine Göre Motosiklet Tulumu Kullanımı


Motosiklet tulumu; yazlık ve kışlık olarak da kategoriye ayrılmaktadır. Yazlık motosiklet tulumları daha çok ince, serin ve nefes alan kumaşlardan üretilmektedir. Kışlık motosiklet tulumları ise, sıcak tutan kumaşlardan üretilmektedir. Polar, deri gibi.

 

Motosiklet Tulumunun Kullanımı


Motosiklet tulumu yansıtıcı şeritlerle güvenlik sağlama özelliğine sahip giysilerdir. Aynı zamanda aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Motosiklet tulumu, yağmurda ıslanmamak için giyilecek en başlıca motosiklet koruma ekipmanıdır. Motosiklet tulumu soğuk hava şartlarından da koruyarak sağlıklı bir motosiklet sürüşü sağlamaktadır. Bu kumaşların özellikleri, sıcaklığı muhafaza ederler.

Bir motosiklet sürücüsünün yazlık ve kışlık motosiklet tulumu bulunmalıdır. Motosiklet tulumlarında; deri parça, antiseptik iç astar, korumalar, sürtünme bölgeleri, havalandırmalar, iç cep, ayarlanabilir dizliklerden oluşur. Bazı motosiklet tulumu modelleri ise; kompozit koyucular, alüminyum ekleme, enjekte, yumuşak koruyucular, elastik ekler, elastik kumaş, fermuar sistemi, yaka, aerodinamik spoyler, uçlar, değişiklik yapılabilen sürgüler, iç cep gibi bölümlerden oluşmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR