24.207 TL KDV Dahil
30.259 TL KDV Dahil
30.727 TL KDV Dahil
63.619 TL KDV Dahil
24.103 TL KDV Dahil
32.099 TL KDV Dahil
8.150 TL KDV Dahil
10.349 TL KDV Dahil
16.844 TL KDV Dahil
21.389 TL KDV Dahil
8.150 TL KDV Dahil
10.349 TL KDV Dahil
9.134 TL KDV Dahil
11.599 TL KDV Dahil
1 2 3 >

MOTOSİKLET MONTU

Motosiklet kullanmak tutkunuz ya da günlük iş hayatınızın bir parçası olabilir. Her koşulda güvenli ve keyifli bir sürüş için kask, mont, dizlik, pantolon, eldiven, ayakkabı ve boyunluk gibi ekipmanların kullanılması çok önemlidir.  Sürüş güvenliği içinse kaskın hemen ardından motosiklet montları gelmektedir.

Motosiklet sürüşü sırasında hava şartlarından etkilenmemek ve kaza riskine karşı güvende kalabilmek için motosiklet montu kullanmak hayati bir önem taşır. Güvenli ve sağlıklı bir yolculuk için tercih etmeniz gereken bu ürün çeşitlerini özenle seçmeniz gerekir. Günümüzde yapılan en büyük yanlışlardan birisi de motosiklet kullanımında günlük hayatta giyilen deri montların kullanılması ve koruyucu olabileceğinin düşünülmesidir.

Motosiklet montlarının sıradan deri montlardan farklı olan tasarımı ve yapısı sürücülerin rahat ve konforlu bir sürüş yapmasını sağlar. Vücudu sıkmayan ve zorlamayan bu ürünlerde özellikle düşme sırasında vücudun çarpmaya ilk maruz kalan bölgeleri için koruma sağlayan kısımlar bulunur. Bu bölgeler dirsekler, sırt ve omuzlardır. Ürünün tüm yüzeyi yırtılma, delinme veya aşınmalara karşı üstün bir direnç gösterir. Ayrıca sürücülerin yaygın olarak yaşadığı yanık ve sıyrıkların kısmen ya da tamamen önlenmesini sağlar.

Motosiklet montları deri dışında daha hafif vücudu saran Gore-tex, Kevlar ve Cordura kumaşlardan da üretilmektedir. Üretim malzemesine göre dört mevsime uygun ceket çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Fileli modellerini sıcak havalarda, deri ve daha kalın modeller ile soğuk ve rüzgara karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Motosiklet Montu Giymek Neden Önemlidir?

Motosiklet motorcu montu her zaman hayati öneme sahip ekipmanların başında gelir. Bu nedenle olmazsa olmaz öneme sahiptir. Eğer doğru montu tercih ettiyseniz montun üzerine yerleştirilmiş koruma parçaları sayesinde sürüş esnasında olası düşme durumlarında vücudunuzu darbelere karşı koruyabilirsiniz.

Piyasada bazı montlarda sırt koruması yer almamaktadır ve sırta alınan darbelerde bu montlar etkisizdir. Motosiklet montunun en temel amacı kullanıcısının gövdesini darbelerden veya çeşitli cisimlerden korumaktır. Olası kaza durumlarında en yaygın görünen yaralanma şekli sürtünmeden kaynaklı yaralanmalardır. Motosiklet montları sürtünme, sürüklenme durumlarında aşırı ısınmayı önleyerek sürücünün güvenliğini sağlar. Bu sayede güvenlik önlemlerinin yanında sürücü de dikkatini ve odağını daha rahat bir şekilde motor sürmeye verir.  Sürüş esnasında güvenli bir yolculuk hissi motor kullanıcılarının dikkatini yola vermesini sağlar.

Motosiklet montlarının bir diğer önemli işlevi ise sürücüleri olumsuz hava koşullarına karşı korumasıdır. Kaliteli bir motor montu tercih edilmesi hava koşulları açısından da önem taşımaktadır. Motor kullanıcılarının sürüş deneyimini olumsuz etkileyen unsurlardan birisi de şiddetli rüzgar, yağmur veya güneşli hava gibi mevsimsel koşullarıdır. Motosiklet montları koruyucu yapısı sizi mevsim şartlarından korurken, ergonomik ve aerodinamik yapıları ile dış etkileri minimalize etmek üzere tasarlanırlar.

Her türlü hava koşulundan koruma özelliği başka herhangi bir ceketin sağlayamayacağı bir koruma türüdür. Motosiklet montu fiyatları geniş fiyat aralığına sahiptir.

Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik ceket türlerine göre çok daha farklı özellikleri bulunan ve işlevine uygun malzemelerden üretilen motorcu montlarını alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Her şeyden önce alacağınız ürünün sağlığa uygun materyalden üretilip üretilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Başta can güvenliğinizi koruyan özellikleriyle ön plana çıkan ürün çeşitleri sıkça tercih edilir. Bu ürünler aynı zamanda fiyat bakımından da memnun edicidir. Motosiklet montu fiyatları herkesin bütçesine uygun olacak şekilde belirlenir. Bu fiyatların belirlenmesinde ürünün sahip olduğu özellikler, üretici marka, koruma seviyesi ve tasarımı göz önünde bulundurulur. Kaliteyi ve konforu bir arada sunan ürün çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik olanları tercih edebilirsiniz.

Yüksek kaliteye sahip Dainese, XSPEED , Riderdenim motosiklet montlarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet montu tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR