1 2 3 ... 7 >

Motosiklet Kaskı satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Uzun yıllar motosiklet kullanan sürücüler için hızlı ve kolay bir süreç olmasına karşın motosiklete yeni başlayanlar için motosiklet kaskı seçimi ilk aşamada karmaşık ve sıkıntılı bir süreç olabilir.

En iyi motosiklet kaskı hangisidir gibi sorularınızı araştırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta motosikletlerin arabalar gibi korumalı bir yapıda olmadığı ve seçeceğiniz motosiklet ekipmanlarına hayatınızı emanet ettiğinizdir. Motosiklet kaskları baş ve boyun bölgenizi olası darbelerden koruduğu için tarzınızı yansıtacak modelleri araştırırken doğru sorular sormalı ve motosiklet kullanım amacınıza en uygun motosiklet kaskını tercih etmelisinizdir. Bu yazı motosiklet kaskları hakkında ihtiyacınız olan teknik ve kullanım bilgilerini, öneri model ve içiklerini size sunmaktadır.

 

Motosiklet Kaskı Çeşitleri ve Özellikleri

En çok tercih edilen motosiklet kaskları kapalı kasklar, açık kasklar ve çene açılır kask modelleridir. Motosiklet kaskları yapısal olarak üç ayrı kısımdan oluşmaktadır. Bunlar dış yüzey/kabuk (sert katman), darbe emici yüzey ve destek pedidir. Vizör (ön cam), çene koruyucu ve sabitleme aparatı ise tercih ettiğiniz kask modeline göre farklılıklar gösterebilmektedir.  

Motosiklet kas satın almadan önce kafa ölçünüze uygun, görüş açınızı engellemeyen ölçülerde ve sizin için doğru ağırlıkta kask seçim yapmak ilk dikkat edilmesi gereken konudur. Kullanım şeklinize göre kaskın aerodinamik yapısı, kabuk malzemesi, iç mekân ve havalandırma özellikleri de ayrıca değerlendirilmelidir.  Erkek motosiklet kaskları ve kadın motosiklet kaskları teknik özellikler olarak aynı standartlara sahiptir, kadın motosiklet kaskları renk ve tasarım olarak farklılıklar göstermektedir.

Kullanıcıların araştırma yaparken en çok sorduğu sorulardan birisi ise yazlık kask modeli ve kışlık kask modelleridir. Tercih ettiğiniz kask modeli ve teknik özellikler size 4 mevsim kullanılabilirlik veya farklılıklar sunar.

 

  • Kapalı motosiklet kaskların çeşitleri ve özelliklerini okumak için tıklayınız
  • Açık motosiklet kaskların çeşitleri ve özelliklerini okumak için tıklayınız.
  • Çene açılır motosiklet kaskların çeşitleri ve özelliklerini okumak için tıklayınız.

 

Motosiklet Kaskı Fiyatları

Motosiklet kaskları kalite ve koruma özelliklerine göre çok geniş bir fiyat aralığına sahiptir.Yüksek kaliteye sahip AGV, ARAI ve Zeus motosiklet kasklarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarakciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet kaskı tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR