6.000 TL KDV Dahil
7.619 TL KDV Dahil
1

Motosiklet Botu ve Ayakkabısı

Büyük şehirlerde kabalalık yollar, çok sayıda taşıt gibi faktörler özellikle iş gidiş ve dönüş saatlerinde ciddi bir trafik oluşmasına neden olmaktadır. Herhangi bir noktadan bir noktaya gitmenin bile saatler aldığı bu durumlarda insanlar günlerinin ciddi bir kısmını yollarda ve trafikte harcamak zorunda kalmaktadır. Bu noktada motosiklet kullanımı insanların yardımına yetişmekte ve bu süreleri azaltarak zamanlarını kendilerine ayırmalarını sağlayan bir ulaşım aracı olarak ön plana çıkmaktadır.

Tüm ulaşım araçlarında olduğu gibi motosiklet kullanımında da güvenli bir yolculuk için motorunuzun düzenli bakımlarını yapmanız ve kaliteli, dayanaklı ekipmanlar kullanmanız çok önemlidir. Sağlam bir kask, motosiklet montu, motosiklet pantolonu gibi ekipmanların yanında motorunuzun kontrolünü sağlamanızı sağlayan ayaklarınızın güvenliği için motosiklet botu / ayakkabısı giyilmesi de çok önemlidir.  Hemen her alanda size hızlı bir yolculuk imkânı sunan bu araçları kullanırken konfor ve güvenliğinizi arttırmanız için doğru ekipman kullanımı büyük bir avantaj sağar.

Motosiklet Botu Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde motosiklet giyim ve ekipmanları söz konusu olduğunda pek çok üretici tarafından farklı marka ve modellerde ürünler üretildiği görülmektedir. Motosiklet botu ve ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı kritik noktalar vardır.

Burada ilk olarak değineceğimiz konu kesinlikle can güvenliğinizi sağlayacak ve garanti altına alacak ürünleri tercih etmenizdir. Üretildiği materyalin kalitesi kullanım amacınıza uygun olması bir çarpışmada size koruma sağlayacak kadar dayanıklı ve güçlü olmasını sağlar. Güçlendirilmiş dikiş, ayak bileği koruması ve vites değiştirme yastığının yanı sıra kaymaz tip taban bulunması da tercihlerinizi etkileyecek diğer değişkenlerdir.

Motosiklet botu / ayakkabılarının asıl amacı kaza durumlarında ayaklarınızı ve bileklerinizi korumaktır. Bunun için motor kullanımı konusunda üretilen kaliteli botlar ve ayakkabılardan faydalanabilirsiniz. Alınacak ürünlerde ayakkabıların bileklerinizi destekleyecek bölümünün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanında motorunuzun ayaklık ve vites kolu arasında botun rahat bir şekilde hareket etmesi sizlerin işini kolaylaştıracak olan bir diğer konudur. Bir motorcu botu ve ayakkabısı bu anlamda işlevsel olmalıdır. İhtiyaçlarınıza yönelik olan her ürün gibi bu ürün de sizlerin beden ölçülerine göre üretilir. Yani ayağınızı sıkacak ya da bol gelecek ayakkabılardan her ayakkabı seçiminde olduğu gibi, motor ürünleri içerisinde de uzak durmanız önemlidir. Çünkü bu konu ileride ayak sağlığınız için geri dönülmez zararlara yol açabilir. Alacak olduğunuz ayakkabı ve bot aynı zamanda ayağınızı tam bir şekilde de korumalıdır. Bu anlamda güvenliği temele alarak çeşitli modeller ve renkler arasında sizi en iyi yansıtan ürünü kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Motosiklet Botu Tavsiyesi

Motosiklet kullanımı hayatınızı kolaylaştırırken sizlerin insanlar tarafından da daha fazla fark edilir olmanızı sağlar. İmajınızı ve güvenliğinizi şıklık ve kaliteyi bir arada sunan bot ve ayakkabı tamamlayabilirsiniz.  Motosiklet botları ve ayakkabıları kışlık kullanımlar için uygun olduğu gibi yazlık kullanımlar için de uygundur. Motosiklet botu aramalarınızda karşınıza çıkan modellerin çeşitli materyallerden üretilen ürünleri piyasada mevcuttur. İçlerinde ihtiyacınıza yönelik olarak tasarlanmış her mevsime uygun ürünler vardır.

Kadınlar ve erkekler için ve her zevke uygun farklı renklerde ve dokunuşlarda tasarlanmış bu modeller, görünümünüzü tamamlarken sizlere de güvenli bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Bu kapsamda sizler için en uygun olana karar verirken, dayanıklılığına da bakmanız önemlidir. Çünkü olası kaza durumlarına karşı ayak ve bacak çevresini sağlıklı bir şekilde korumak bu anlamda ilk dikkat edeceğiniz nokta olmalıdır. Bundan dolayı da doğru bir motor ayakkabısı seçimi sizler için son derece önemli olacaktır. Kış mevsimi için içerisi daha sıcak olan ve sizleri çetin hava şartlarından koruyacak olan Gore-Tex ve deri modeller tasarlanır. Bu modellerin içleri yazlık olan modellere göre daha sıcak tutacak ölçüde tasarlanmıştır. Bundan dolayı kışın kullanmak için son derece uygun ürünler arasında yerini alır.

Güvenlik unsurları seçiminiz için belirleyici olduktan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta daha vardır. Günlük ayakkabı veya spor aktiviteleri için ayakkabı seçimi yaparken dikkat ettiğimiz ayağımızın rahat etmesi. Uzun saatler boyunda ayağımızdan çıkarmayacağımız motorcu botu da diğer ayakkabılarımızda olduğu gibi rahat ve konforlu olmalıdır.  Bu bot ve ayakkabı çeşitleri boyunuza ve hareket kabiliyetinize göre tasarlanmıştır. Ayrıca içerisinde rahat hareket edebilmek için kışlık alacak olduğunuz ayakkabı ve bot seçimlerinde içerisinde, giyecek olduğunuz kalın çorapları da düşünerek, bir numara daha büyük olanı alabilirsiniz. Bu sayede ayağınız ayakkabının içerisinde çok daha rahat hareket ederek, kritik durumlarda kolay bir manevra kabiliyeti yakalayabilecektir. Motosiklet ayakkabısı yazlık kullanımlarda ise ayağı terletmeyen malzemeler için tasarlanan ürünler tercih edilmelidir. Yani içine giyecek olduğunuz çorap kış aylarına göre çok daha ince olacağından yalnızca botların ayaklarınıza sürtmemesi için faydalı olacaktır. Bu anlamda doğru seçenekleri tercih etmek hem ayak sağlığınız için önemli olacaktır hem de ayakkabıların kullanımı konusunda uzun ömürlü olması detayını sizler için sağlayacaktır.

Yüksek kaliteye sahip Dainese motosiklet botlarının kullanım ömürleri uzundur ve malzeme kalitesi ile sizi olası kazalarda darbelerden daha iyi koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Motosiklet botu / ayakkabısı tercihinizi yaparken, distribütör firma garantisi, orijinal ürün, satış sonrası destek, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yetkin teknik ekip ve 9 aya varan taksit imkânı ile Mototaş’ın 32 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR